Ikke direkte relateret men på Savage Roses Vi kæmper for at sejre er der et nummer, der lyder som International Harvester.
Tråden om Hippiemusik
- soledad
- Indlæg: 753
- Tilmeldt: 07 dec 2008 00:40
- Geografisk sted: [quote]Jeg tror ikke, at Gud var ikke klar nok til at snakke.[/quote]
- Antimatter
- Indlæg: 8825
- Tilmeldt: 11 jul 2005 00:11
- Geografisk sted: μεταξὺ τρηχέης τε και λεπρῆς ἀκτῆς
Re: Tråden om Hippiemusik
RIP jeg købte den boks. Var sikker på jeg havde slået markedet. Den har ligget i min fars kælder siden 2005.
It is in the elevation of all mankind to the rank of princes and princesses in a fairy kingdom, and not in the degradation of all classes to the level of the sordid, that I see the future happiness of the world
- Tonic Satan
- Indlæg: 11127
- Tilmeldt: 03 jun 2009 22:48
- Geografisk sted: Jeg er i lommen på dig
Re: Tråden om Hippiemusik
Jeg vil da varmt anbefale den Laurel Canyon-dokumentar i to dele, der kan ses gratis på DR for tiden. Det er comfort-fjernsyn.
- Dronekræmmeren
- Indlæg: 2927
- Tilmeldt: 07 mar 2006 15:32
Re: Tråden om Hippiemusik
Den forsvundne svinger Markus Eg har givet 5/5 på Discogs. Måske er han til at opdrive med henblik på yderligere kommentarer?andreassyr skrev: ↑12 jan 2021 19:17
Faldt over denne sat (dyrt) til salg af en københavnsk pladebutik tidligere. Titel og cover og beskrivelse finder jeg dybt fascinerende, men kan kun finde et enkelt nummer på ‘tuben. Er der nogen der har tips til hvor man evt. kunne høre den? Og selvfølgelig hvorvidt man bør.
Den største Sorg i Verden her
Er dog at miste Drone, Man har kær
Er dog at miste Drone, Man har kær
Hvem er online
Brugere der viser dette forum: Ingen og 0 gæster